izmiri dolasirken izmir rent a car her mevsim yaninizdaizmir rent a car Ege’nin cennet köşesi Özdere, İon uygarlığının Efes’ten başlayan okunuşu Teos’a gibi uzanan veli sahil çizgisi üzerine ülke alıyor. İzmir’in Menderes ilçesine sınırlanmış olan bu hoş kasabanın batısında Selçuk, doğusunda Gümüldür, kuzeyinde ise Menderes ile sınırı bulunuyor. takribî 40 kilometrelik göl şeridi ve mavi bayraklı plajlarıyla her yaz göz binler üzerine tatilciyi ağırlıyor. sessiz ve huzurlu atmosferi ve yemyeşil doğasıyla İzmir tatil beldeleri arasında hareketlilikten uzakta sükûnet arayanların adresi.

izmir araç kiralama Pırıl pırıl okunuşu günahsız denizi, kumu, sahili, koyları, güneşi, ormanı, havası ve keyifli yaz geceleriyle Özdere, yoğunluk tatili sevenlerin gözdesi. Çevresindeki diğer tarihi okunuşu turistik yerlere ulaşımın fazla huzur olduğu Özdere, İzmir merkeze 70, Efes’e 32, Kuşadası’na 40, İzmir Adnan Menderes Havaalanı’na ise 45 km uzaklıkta. lekeli denizin okunuşu koyların tadını çıkarıp doğanın tümsek güzelliğiyle yaşandığı İzmir dinlenme yerleri arasında bulunuyor.

3000 salname yalnız geçmişe malik Seferihisar, İonyalılara da aile sahipliği yapmış. iye Denizine uzanan Urla Yarımadası’nın lodos bölümünde dünya alan Seferihisar’ın batı kıyısını, yarımadaya güneyden sokulan Sığacık Körfezi‘nin doğusu; güney kıyısını ise Kuşadası Körfezi’nin kuzeyi oluşturuyor.

Doğal sit alanlarının çok olmasından dolayı geçmişten günümüze derecede bozulmadan gelen Seferihisar, Teos ve Akkum Plajları‘nın bulunduğu alanda kurulan katı çok turistik tesisle ziyaretçilerini ağırlıyor. Teos Ormanı’nda bulunan orman içi dinlenme yeri ise İzmir’in ve Seferihisar’ın başlıca ve işaret değerli mesire yeri.

Dünyanın genişlik kazançlı sörf alanlarından biri olan ilçe, maviyle yeşilin mide içe geçtiği ender yerlerden. İtalyanca Citta kent ve ingiliz ingilizcesi Slow Yavaş kelimelerinden oluşan Cittaslow yani durgun sanayi kavramı, dünyada hızla yayılmaya başladı. kafa döndüren kalabalıklardan kaçarak doğaya sığınmak isteyenlerin vazgeçilmezi olan Cittaslow ağına Türkiye’den karışma olan ilk şehir unvanını taşıyan Seferihisar, birbirinin aynı şehirlerden kendini özenle ayırıyor.

Selçuk gibi Bergama da verimli tarihsel ve arkeolojik değere iye İzmir ilçelerinden biri. Antik çağın genişlik mühim esenlik merkezlerinden olan Bergama, aynı zamanda dönemin namlı hekimlerinin yetiştiği sadece tababet okulu ve dünyanın ilk psikiyatri hastanesinin olduğu yer.

8.500 bayram tarihsel geçmişi olan, UNESCO camia Kültür Mirası Listesindeki Bergama Antik Kenti’nde mekân meydan Asklepion asırlar geçmiş zaman balçık banyoları, müzik, akarsu okunuşu SPA terapileri, meditasyon, telkin, doğal bitkisel karışımlar, masaj, aromaterapi, zatî diyetler gibi günümüzde olabildiğince popüler olan yöntemlerle hastalara onma dağıtıyormuş. Bugünse Türkiye’nin genişlik büyük ilçelerinden biri olan Bergama, nişan okunuşu yaylaları ile de natür tutkunlarının okunuşu tabiat tatili yeğleme edenlerin birleşik numaralı adresi. Bergama ile Ayvalık arasında konumlanan Kozak Yaylası, yeşile özlem olanların vazgeçilmezi.

İzmir’in güneyinde konum düz Selçuk, yalnız Türkiye’nin değil dünyaca ı arkeolojik öneme sahip. Dünyanın 7 harikasından biri olarak akseptans edilen Artemis Tapınağı bu kaymakamlık sınırlarında konum alıyormuş.

Antik Çağın işaret politik yerleşim yerlerinden biri olan Selçuk, adeta vazıh hava müzesi. Klasik Yunan döneminde İyonya’nın 12 şehrinden biri olan Efes Antik Kenti dışında, Meryem anne Evi ve Kilisesi, St. Jean Kilisesi ve Mezarı, İsa komutan Camii, Yedi Uyuyanlar, Bizans renksiz Kemerleri okunuşu Pollio Su kemeri ile çok sayıda tarihi değerlere nesil sahipliği yapıyor.

İzmir gezilecek yerler listesinin başında gelen Efes, tarihi öneminin dışında kaza sınırları içerisinde mekân düzlük Pamucak Plajı, Ege’nin genişlik şiddetli denizi ve kumsalına sahip. Selçuk merkeze 7 km mesafede olan Pamucak Plajı, 6 km’lik kumsalıyla bölgenin en enli ve en çok gezgin çeken kumsalı. doğa, tarih ve yoğunluk tatilinin muhteva içe olduğu Selçuk, aynı zamanda i Şirince Köyü gene lokal tek hava olarak görülecek yerler arasında arsa alıyor.

İzmir’e işaret yakın dinlenme yerleri arasında yer düzlük Urla, İzmirlilerin dinlenme amacıyla genişlik çok folk yeğleme edilen yerlerin okunuşu başında geliyor. Urla aynı zamanda iye Denizi’nin bilinen en önceki limanı olan Liman Tepe’ye de nesil sahipliği yapıyor. İzmir merkeze sadece 35 km uzaklıkta bulunan Urla, şehirden andırmak yoluna de genişlik uygun rotalardan biri.

Doğusunda Güzelbahçe okunuşu Seferihisar, batısında Çeşme, kuzeybatısında detaylı bilgi al Karaburun olan ilçenin kuzey ve güneyi veli Denizi ile çevrili. İrili ufaklı koyları, 12 yarımadası ile tabiatın hepsi cömertliği ile süslediği Urla, İzmir’in en özel dinlenme yerleri arasında. Denizin ve tarihin, zeytin ağaçları ile dolup taşan doğayla mide içe olduğu Urla’da ehil olduğu mutedil iklimi sayesinde her sezon tercih edilen dinlenme rotalarından biri. Urla hafta sonu kahvaltıları okunuşu leziz katmeri ile damak tadına meraklı olanların yeğleme ettiği yerlerden. Aynı zamanda esen iye mutfağı okunuşu leziz Ege otları Urla’yı değerli yapan özelliklerden.

İzmir’in kuzeyinde dünya saha Foça, olanca denli temiz, web sitemizi inceleyin açık denizi ve plajlarıyla bozulmadan mütebaki genişlik önemli İzmir ilçesi. Bol oksijenli havası, yeşil doğası, irili ufaklı enfes koyları ile Foça, İzmir tatil yerleri arasında ilk sıralarda. Foça Türk Rivierasi olarak malum Mersin, Antalya’dan başlayıp İzmir’e denli uzanan bölge içerisinde önem alıyor.

Mavi turlarla her yaz fazla sayıda yerli okunuşu aileden turist ağırlayan Foça, soyu tükenme tehlikesi altına olan Akdeniz Fokunun hayat alanlarından biri. site Antik Çağda müşterek İyon yerleşimi olarak kurulduğunda, bu bölgede yaşayan foklardan dolayı Phokaia adını almış okunuşu bu kelime günümüze Foça olarak gelmiş. önceki tariz evlerin yan yana sıralandığı Foça sahilinde damla sakızlı dondurmanın tadına bakmayı unutmayın.
izmir oto kiralama

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “izmiri dolasirken izmir rent a car her mevsim yaninizda”

Leave a Reply

Gravatar