izmiri dolasirken izmir rent a car her vakit yaninizdaizmir rent a car Ege’nin behişt köşesi Özdere, İon uygarlığının Efes’ten başlayan ve Teos’a kadar uzanan Ege sahil çizgisi üzerine yer alıyor. İzmir’in Menderes ilçesine sadık olan bu tatlı kasabanın batısında Selçuk, doğusunda Gümüldür, kuzeyinde ise Menderes ile sınırı bulunuyor. Yaklaşık 40 kilometrelik yalı şeridi ve mavi bayraklı plajlarıyla her yaz çehre binler üzerinde tatilciyi ağırlıyor. kımıldamayan ve huzurlu atmosferi okunuşu yemyeşil doğasıyla İzmir tatil beldeleri arasında hareketlilikten uzakta dinginlik arayanların adresi.

izmir araç kiralama Pırıl pırıl okunuşu suçsuz denizi, kumu, sahili, koyları, güneşi, ormanı, havası ve keyifli yaz geceleriyle Özdere, çokluk tatili sevenlerin gözdesi. Çevresindeki özge tarihsel okunuşu turistik yerlere ulaşımın çok rahat olduğu Özdere, İzmir merkeze 70, Efes’e 32, Kuşadası’na 40, İzmir Adnan Menderes Havaalanı’na ise 45 km uzaklıkta. hijyenik denizin okunuşu koyların tadını çıkarıp doğanın hepsi güzelliğiyle yaşandığı İzmir tatil yerleri arasında bulunuyor.

3000 senelik eş geçmişe malik Seferihisar, İonyalılara da ev sahipliği yapmış. iye Denizine uzanan Urla Yarımadası’nın güney bölümünde sandalye düzlük Seferihisar’ın garp kıyısını, yarımadaya güneyden sokulan Sığacık Körfezi‘nin doğusu; güney kıyısını ise Kuşadası Körfezi’nin kuzeyi oluşturuyor.

Doğal sit alanlarının çok olmasından ötürü geçmişten günümüze kadar bozulmadan gelen Seferihisar, Teos okunuşu Akkum Plajları‘nın bulunduğu alanda kurulan katı fazla turistik tesisle ziyaretçilerini ağırlıyor. Teos Ormanı’nda bulunan orman içi dinlenme yeri ise İzmir’in okunuşu Seferihisar’ın başlıca ve en kıymetli mesire yeri.

Dünyanın genişlik esen sörf alanlarından biri olan ilçe, maviyle yeşilin karın içe geçtiği ender yerlerden. İtalyanca Citta kent okunuşu İngilizce Slow hafif kelimelerinden oluşan Cittaslow yani kımıldamayan Şehir kavramı, dünyada hızla yayılmaya başladı. Baş döndüren kalabalıklardan kaçarak doğaya iltica etmek isteyenlerin vazgeçilmezi olan Cittaslow ağına Türkiye’den dahil olan ilk site unvanını taşıyan Seferihisar, birbirinin aynı şehirlerden kendini özenle ayırıyor.

Selçuk gibi Bergama da zengin tarihsel ve arkeolojik değere malik İzmir ilçelerinden biri. Antik çağın işaret önemli sıhhat merkezlerinden olan Bergama, aynı zamanda dönemin ö hekimlerinin yetiştiği aynı tıp okulu ve dünyanın ilk psikiyatri hastanesinin olduğu yer.

8.500 senevi tarihi geçmişi olan, UNESCO herkes tarihsel Mirası Listesindeki Bergama Antik Kenti’nde yer düzlük Asklepion asırlar önce balçık banyoları, müzik, renksiz okunuşu SPA terapileri, meditasyon, telkin, katıksız nebati karışımlar, masaj, aromaterapi, özel diyetler gibi günümüzde oldukça pop olan yöntemlerle hastalara onma dağıtıyormuş. Bugünse Türkiye’nin en önemli ilçelerinden biri olan Bergama, nişan okunuşu yaylaları ile okunuşu izmir oto kiralama tabiat tutkunlarının ve huy tatili tercih edenlerin tek numaralı adresi. Bergama ile Ayvalık arasında konumlanan Kozak Yaylası, yeşile özlem olanların vazgeçilmezi.

İzmir’in güneyinde arazi kayran Selçuk, yalnız Türkiye’nin değil dünyaca e arkeolojik öneme sahip. Dünyanın 7 harikasından biri olarak akseptans edilen Artemis Tapınağı bu kaymakamlık sınırlarında konum alıyormuş.

Antik Çağın genişlik önemli iskân yerlerinden biri olan Selçuk, adeta engelsiz muhit müzesi. kökleşik Yunan döneminde İyonya’nın 12 şehrinden biri olan Efes Antik Kenti dışında, Meryem asıl Evi okunuşu Kilisesi, St. Jean Kilisesi okunuşu Mezarı, İsa eş Camii, Yedi Uyuyanlar, Bizans akarsu Kemerleri ve Pollio kez kemeri ile fazla sayıda tarihsel değerlere hane sahipliği yapıyor.

İzmir gezilecek yerler listesinin başında gelen Efes, tarihsel öneminin dışında kaza sınırları içerisinde alan meydan Pamucak Plajı, Ege’nin genişlik güzel denizi ve kumsalına sahip. Selçuk merkeze 7 km mesafede olan Pamucak Plajı, 6 km’lik kumsalıyla bölgenin işaret yaygın ve işaret çok gezmen çeken kumsalı. doğa, tarih ve yoğunluk tatilinin muhteva içe olduğu Selçuk, aynı zamanda e Şirince hararetli tekrar mevzii tek hava olarak görülecek yerler arasında görev alıyor.

İzmir’e genişlik yakın tatil yerleri arasında alan saha Urla, İzmirlilerin tatil kendince en çok yaratma yeğleme edilen yerlerin okunuşu başında geliyor. Urla aynı zamanda Ege Denizi’nin bilindik işaret sabık limanı olan Liman Tepe’ye okunuşu aile sahipliği yapıyor. İzmir merkeze tek 35 km uzaklıkta bulunan Urla, şehirden yaklaşmak yoluna de en çok rotalardan biri.

Doğusunda Güzelbahçe okunuşu Seferihisar, batısında Çeşme, kuzeybatısında Karaburun olan ilçenin yıldız ve güneyi Ege Denizi ile çevrili. İrili ufaklı koyları, 12 yarımadası ile tabiatın tüm cömertliği ile süslediği Urla, İzmir’in genişlik zatî dinlenme yerleri arasında. Denizin ve tarihin, zeytin ağaçları ile dolup taşan doğayla bağırsak içe olduğu Urla’da iye olduğu iklim) iklimi sebebiyle her mevsim yeğleme edilen dinlenme rotalarından biri. Urla hafta sonu kahvaltıları ve leziz katmeri ile tabanı tadına meraklı olanların yeğleme ettiği yerlerden. Aynı zamanda hijyenik iye mutfağı ve leziz veli otları Urla’yı kıymetli yapan özelliklerden.

İzmir’in kuzeyinde makam meydan Foça, döl eşi rütbe temiz, açık denizi okunuşu plajlarıyla bozulmadan mütebaki genişlik ekonomik İzmir ilçesi. Bol oksijenli havası, yeşil doğası, irili ufaklı enfes koyları ile Foça, İzmir dinlenme yerleri arasında ilk sıralarda. Foça Türk Rivierasi olarak bilinen Mersin, Antalya’dan başlayıp İzmir’e dek uzanan mıntıka içerisinde dünya alıyor.

Mavi turlarla her yaz çok sayıda yerli okunuşu ecnebi gezgin ağırlayan Foça, soyu tükenme tehlikesi altına olan Akdeniz Fokunun yaşam alanlarından biri. site Antik Çağda tek İyon yerleşimi olarak kurulduğunda, bu bölgede yaşayan foklardan ötürü detaylı bilgi al Phokaia adını almış ve bu kelime günümüze Foça olarak gelmiş. Eski taş evlerin yön yana sıralandığı Foça sahilinde damla sakızlı dondurmanın tadına bakmayı unutmayın.
izmir oto kiralama

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “izmiri dolasirken izmir rent a car her vakit yaninizda”

Leave a Reply

Gravatar